Staff Favorites

 

Neill Staff Favorites

2021 – 2022

KINDERGARTEN TEAM

Brinko, Sarah

Lawley, Megan

Lee, Emerald

Levine, Samantha – Kinder Aide

Momin, Nikita

Spacek, Lauren

Suiter, Nikki

Wallace, Alicia

Williams, Tanesha – Kinder Aide

Zvonkovic, Susan

FIRST GRADE TEAM

Callison, D’Ann

Dathe, Gabrielle

Evans, Alexandra

Kocich, Jenna

Phillips, Sandy

Shariff, Mashuda – 1st Grade Aide

Springer, Rebehak

Terry-Broussard, Nicole

Urban, Caitlin

SECOND GRADE TEAM

Bailey, Michelle

Dimiceli, Kristen

Hastings, Brian

Howard, Teresa

Levin, Jolie

Sommer, Caroline

Reeves, Erika

Yousef, Amany

THIRD GRADE TEAM

Dumas, Candice

Hampton, Stephanie

Harris, Regiana

Hassialis, Angela

Kracker, Dana

Miller, Chelsea (Carpenter)

Quila, Ianne

Stanley, Christine

FOURTH GRADE TEAM

Baykal, Filiz

Brent, Taylor

Carroll, Erika

Johnson, Sharneace

Nowlain, Alison

Sharrock, Richard

Turner-Goffney, Kimberly

Warren, Leslie

FIFTH GRADE TEAM

Fish, Michele

Gommel, Bonnie

Lober, Jennifer

Marvin, Brianna

Maxwell-Covington, Chelsea

Parker, Angelica

Vogel, Lisa

Williams-Markham, Brittany

OUTCLASS TEAM

Barrera-Guerra, Alexia – Music

Chastain, Elizabeth – Library Aide

Drennan, Lauryn – PE

Kuperman, Jennifer – STEM

O’Brien, Madeline – Librarian

Sartain, Mark – PE

Sellers, Marcy – Art

Waites, Staci – Music

Witting, Carrie – Art

SPECIAL EDUCATION TEAM

Abbott, Nastasia – Aide

Alexander, Angie – Speech

Anderson, Armani – SAILS

Brown, Margie – ABC

Bratton, Miriam – ABC

Bowles, Saritha – CLASS

Brown, Margie – ABC

Chatwani, Namita – Aide

Crocco, Lisa – Aide

Damstra, Barbara – SPED

Dignazio, Faith – SPED

Duren, Marisa – Diagnostician

Felix, Rocel – SAILS

Gerhardt, Audrey – Speech

Hays, Jana – CLASS

Imran, Naheed – Aide

McGrath, Chuanting – Aide

Miles, Marissa – CLASS

O’Neil-Brown, Miranda – ABC

Pittman, Joan – SAILS

Reed, Denise – SPED

Rodriguez, Hope – SAILS

Salik, Mary – SPED

Sandersen, Jonika – Aide

Sathishkumar, Sasikala – Aide

Smith, Danielle – CLASS

Vanar, Alberica – SAILS

Ward, Arnecia – SAILS

SPECIALIST TEAM

Brown, Mary – Math Specialist

Hoang, Kelly – Literacy Interventionist

LeBlanc, Brenda – Dyslexia Teacher

Lovelace, Kimberly – ESL Support

Nilsson, Mimi – ESL Aide

ADMINISTRATIVE TEAM

Camacho, Mary Jo – Assistant Principal

Hoeffken, Lori – Principal

Holmes, Felicia – Assistant Principal

FRONT OFFICE TEAM

Bollinger, Kimberly – Nurse

Fish, Jamie – Attendance Clerk  

Kocich, Jennifer – Aide

Morris, Paula – Nurse Aid

Smith, Mary – Executive Assistant 

Threatt, Bobbie – Campus Compliance Coordinator

Zellers, Victoria – District Aide

Paule, Zurelle – Receptionist

COUNSELORS

Parks, Mycael – Counselor

Rodriguez, Jessica – Counselor

CUSTODIAL

Castillo, Susanne

Castro, Fernando

Rincon, Alejandra

Romero, Martha – Lead Custodian

Villatoro, Marcia

CHILD NUTRITION

Cepeda, Brenda – Cafeteria Manager

Khowaja, Zohra – Server

Lopez, Rachel – Cafeteria Manager

Maknojia, Rehana

Reda, Maisa

Torres, Veronica – Server

EXTENDED DAY

Vasquez, Gabriella – Extended Day Site Coordinator

Martin, Joshua – IT Support

SUBSTITUTE TEACHERS

BiBiwei, Eniye

Nnamadim, Evelyn